دانشنامه فرزند

شکم درد یک هفته بعد از اقدام برای بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بنده یک هفته از اقدام به بارداریم می گذرد و پس از ۲ الی ۳ روز زیر شکمم به شدت درد می کند و زمانی که به مدت طولانی بشینم و یا راه برم خیلی دردش تشدید می شود ولی زمانی که دراز می کشم این طور نیست و بی بی چک رو امتحان کردم ولی منفی بود. آیا من حامله ام یا کیست یا حاملگی خارج رحم است؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

درد شما احتمال زیاد به علت عفونت هست و بهتر است معاینه داخلی شوید توسط پزشک یا ماما. بی بی چک از ۱۴-۱۵ روز بعد از لقاح بارداری را نشان می دهد و آزمایش خون از ۷-۱۰ روز بعد از لقاح، و از آن جایی که روز لقاح را نمی توان مشخص کرد باید منتظر شوید که در زمان مشخص پریود شما اگر اتفاق نیفتد اقدام به سونوگرافی برای تشخیص بارداری و محل بارداری کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...