دانشنامه فرزند

نزدیکی در دوران قاعدگی باعث چه مشکلاتی خواهد شد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خدمت کارشناس عزیز، یکی از دوستانم خارج کشور زندگی میکنن و از نظر مذهبی خیلی مقید نیستن. توی پریودی نزدیکی چند بار انجام دادن. چه مشکلاتی میتونه براشون پیش بیاد؟ ایشون خیلی نگرانن تماس گرفتن با من. منم نمیدونستم گفتم میپرسم بهشون اطلاع میدم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی مثل عفونت گردد. البته احتمال افزایش خطر ایجاد مشکلی به نام اندومتریوز خصوصا در صورت تداوم و تکرار وجود داشته که در پی اندومتریوز نیز خطر ناباروری و دردهای شدید قاعدگی یا درد هنگام نزدیکی پیش می آید. البته نه این که لزوما و صد در صد نزدیکی در دوران پریود منجر به این مشکل شود اما این عوارض برایش مطرح شده و احتمال ایجادشان هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...