دانشنامه فرزند

لکه بینی بعد از مقاربت، ۲ ماه پس از زایمان طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 156 سانتیمتر و وزنم 87 کیلوگرم است، تاریخ زایمانم 96.3.15 بوده است. نوع زایمانم طبیعی بوده. شیردهی کم دارم. برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده میکنیم. داروهای مصرفی ندارم. بارداری های قبل نداشتم. سوال من این است که، از بعد از زایمان بعد از نزدیکی تا چند روز لکه بینی دارم چیکار باید انجام بدم؟ این مسئله طبیعیه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

تقریبا دو ماه از زایمان شما گذشته و بهتر است یک معاینه داخلی شوید تا وضعیت دهانه رحم بررسی شود. قاعدتا وجود این لکه بینی غیر طبیعی می باشد و در صورت لزوم سونوگرافی رحم انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...