دانشنامه فرزند

علت ترس از تاریکی در کودک 2.5 ماهه

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، پسرم 2 ماه و نیمش هست. به شدت از تاریکی میترسه. مثلا شبها توی ماشین اگر چراغ خاموش باشه گریه میکنه. در ضمن توی جای شلوغ هم خیلی نا آرومی میکنه.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، ترس از تاریکی در 2 الی 3 سالگی پیدا می شود. این ترس در نوزاد 2 ماهه کاملا غیر متداول است. بد خلقی او در شرایط محیطی خاص شاید این برداشت اشتباه را در شما به وجود آورده است. یا احتمال دارد صدای ناگهانی شدید و یا چیز آزار دهنده دیگری در محیط تاریک او را اذیت کرده باشد. تاریکی مطلق برای او ایجاد نکنید. ولی درک شب و روز را با نور زیاد در روز و نور کم در شب برایش فراهم کنید. خلق و خوی کودکان متفاوت است. وظیفه شما حفظ امنیت و آسایش روانی برای نوزادتان است. پس تا دو سالگی تمام سعی خودتان را برای محافظت او از محرک های آزار دهنده داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...