آمپول فشار برای باز شدن لگن جهت زایمان طبیعی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سال 20 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 97 کیلوگرم بوده و اکنون 115 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/5/2 بوده. اکنون در هفته 40 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید، آهن و ویتامین D. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: ندارم و اولین بچمه. سوال من این است که: دیروز پیش دکترم بودم گفت که 40 هفته و 3 روزمه و تا آخر هفته بهم وقت داد تا اگه دردم نگرفت شنبه برم بستری بشم تا سوزن فشار بهم بزنن. دیروز معاینم کرد ولی لگنم هنوز باز نشده بود. نوار قلب هم از بچه گرفتم وضعیتش خوب بود. درد تو لگن و کمر و دلم دارم ولی درد اصلی نمیگیرم به نظر شما من لگنم باز میشه که طبیعی زایمان کنم؟ خیلی دوست دارم طبیعی بشم؟ با سوزن فشار لگنم باز میشه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

برای انجام زایمان طبیعی تا 41 هفته فرصت دارید به شرط اینکه، به حرکات جنین توجه داشته باشید. برای شروع درد زایمان و باز شدن دهانه رحم، پیاده روی داشته باشید، دوش آب گرم بگیرید. میتوانید تحت نظر پزشک، از روغن کرچک استفاده کنید. با آمپول فشار، درد زایمان شروع میشود و بدنبال آن دهانه رحم باز میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان