دانشنامه فرزند

زخم و ترک سینه زمان شیردهی کودک 1 ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

یک سوال در مورد شیردهی دارم. پسرم یک سالشه و خیلی زیاد شیر می خوره، طوری که شیرم کافی نیست. وقتی سینه ام خالیه و شروع به شیر خوردن می کنه تیرمی کشه. سر سینه ام هم به خاطر مکیدن های مکررش ملتهب و قرمز شده، طوری که انگار سوخته. یعنی موقع شروع به شیر دادن فشارم از درد می افته. آیا این مسایل طبیعیه؟ در ضمن دندون های جلو، پایین و بالا در اومده.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

چون کودکتان یک ساله هست در کنار شیردهی غذاهای کمکی نیز به او بدهید تا فقط شیر شما را مصرف ننماید. کلا با توجه به سن کودکتان، مواد داخل شیر مادر تغییر می کند و باید مایعات زیاد مصرف نمایید، همین طور تغذیه خوبی داشته باشید که من به شما مصرف روزانه ده قاشق پودر لیدی میل داخل یک لیوان آب را توصیه می کنم که حجم شیر را بیشتر می نماید و تمام املاح و ویتامین ها را دارا می باشد. ضمنا بعد از هر بار شیردهی مقداری شیر روی نوک سینه بماند تا در معرض هوا خشک شود که از ترک نوک سینه جلوگیری شود، از پماد ضد شقاق نوک سینه هیدرودرم می توانید استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...