دانشنامه فرزند

سقط جنین به علت بارداری ناخواسته با وجود آی یو دی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزن بیش از بارداریم 66 کیلوگرم بوده و اکنون 67 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگیم در تاریخ 96.7.1 بوده. اکنون در هفته 12 بارداریم. بارداری قبلیم دو سال پیش و نوع زایمانم سزارین بوده. سوال من این است که من دستگاه iud داشتم برای جلوگیری از بارداری ولی الان باردار شدم. الان دقیق 12 هفته ام بچم کوچیکه و تازه از شیر گرفتمش. چند باری زعفران خوردم و الان با این که لکه بینی ندارم اما به شدت انقباضات رحمی و دل درد دارم به خاطر مصرف زعفرانه؟ اگه یه زمانی اتفاقی بیفته دکتر میتونه تشخیص بده که چرا سقط شده؟ اصلا احتمال سقط هست؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

سلام، بعد از گذاشتن دستگاه باید یک سونوگرافی انجام می دادید تا از جا گذاری مطمئن باخبر باشید در غیر این صورت وقتی بارداری اتفاق بیفتد باید سریع دستگاه را خارج کنند. الان که باردار هستید بهتر است هیچ اقدامی برای سقط انجام ندهید چون تا فرزندتان به دنیا بیاید این فرزندتان 3 ساله می شود که زمان مناسبی است. اگرچه سخت است ولی هر دو فرزند با هم رشد می کنند. اگر از روش های سقط استفاده کنید ممکن است برای فرزندتان مشکل ایجاد شود. بهتر است قرص اسیدفولیک را مصرف کنید شبی یک عدد و یک سونوگرافی انجام دهید تا وضعیت جنین تان را بررسی کنید. لطفا از روش های سنتی سقط استفاده نکنید تا فرزند سالمی به دنیا بیاورید. زعفران نیز می تواند انقباضات را زیاد کند و اگر شدت انقباضات زیاد شود گاهی باعث سقط می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...