دانشنامه فرزند

دلیل لکه بینی قبل از قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

26 ساله و دارای یک فرزند 2 سال و سه ماهه، قبل از داشتن فرزند عمل لاپارا برای کیست آندو در دو سمت تخمدان داشتم. یک آمپول دیفرلین زدم و باردار شدم. سه ماه پیش سونو دادم و یک کیست مشکوک به آندو با ابعاد 17 در 11 میل داشتم. سه ماهه برای بارداری اقدام کردم ولی نشدم. بعد از اقدام به بارداری 2 روز لکه بینی دارم و بعد پریود میشم. آیا با وجود این کیست می تونم باردار بشم؟ لکه بینی چه مشکلی ایجاد می کنه؟ تا کی صبر کنم که باردار بشم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

آندومتریوز درجات مختلف دارد. خفیف، متوسط و شدید. در مواردی که بیماری شدید است به دلیل وجود چسبندگی های لگنی ممکن است بارداری سخت شود. درجه متوسط ممکن است بیمار بتواند باردار شود و در موارد خفیف نیز تفاوتی با افراد عادی ندارند. وقتی که آندومتریوز تشخیص داده شد این گونه نیست که امکان بارداری به کلی از بین برود، فقط باید تحت نظر پزشک باشد و درمان را پیگیری کند. لکه بینی به خاطر بهم خوردن تعادل هورمون ها ست، نگران کننده نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...