دانشنامه فرزند

استفاده از قرص اورژانسی و عدم قطع خونریزی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 ساله هستم. قدم 166 سانتیمتر و وزنم 65 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 23 بهمن می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کردیم. سوال من این است که متاسفانه بدون مطالعه قبلی طی یک هفته، 2 بار قرص لونژیل مصرف کرده ام و الان 14 روز است که قاعدگی من قطع نمی شود. آیا خطرناک است؟ نیاز به مصرف دارویی است جهت قطع شدنش؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام. بله، خونریزی طولانی شما را در معرض کم خونی قرار داده و نشانگر به هم ریختن شرایط هورمونی بدن شما در پی مصرف قرص لوونورژسترول یا همان لونژیل است. اگر سابقه تشکیل لخته در عروق ندارید، دو عدد ترانگزامیک اسید یک جا بخورید. اگر خونریزی متوقف نشد جهت سونوگرافی و دریافت درمان مناسب به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...