دانشنامه فرزند

مسافرت در بارداری با وجود لکه بینی در سه ماهه اول

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

در هفته 18 بارداری هستم، در اوایل بارداری خونریزی به علت وجود هماتوم داشتم که با مصرف شیاف و قرص و استراحت مطلق یک ماهی است که بر طرف شده و در سونوگرافی اثری از هماتوم دیده نشد. در حال حاضر مشکلی ندارم. می خواستم بدونم آیا می توانم به مسافرت بروم؟

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

با توجه به اینکه شما در اوایل بارداری دچار خونریزی بوده اید، و خونریزی در سه ماهه اول بارداری به نفع سقط می باشد، توصیه می شود تا حد امکان از مسافرت های غیر ضروری و مسافت های طولانی پرهیز کنید. در صورتی که مجبور به مسافرت شدید بفواصل متعددی مثلا هر یک ساعت از ماشین خود پیاده شده و اندکی راه روید یا در راهرو قطار پیاده روی نمایید. حتما مایعات کافی استفاده نموده و بهداشت را در طول سفر رعایت نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مسافرت» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...