آیا ممکن است در قاعدگی منظم تخمک گذاری رخ ندهد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر و وزنم 65 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 18 مرداد می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم استفاده میکنم. هیچ داروی مصرفی ندارم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: یک زایمان سزارین 4 سال پیش داشتم. سوال من این است که من تقریبا یک ماه در میون دردهای میان دوره ایی و تخمک گذاری رو حس میکنم. آیا به این معنیه که من یک ماه در میون تخمک گذاری دارم؟ مدت زمانی که رحم بعد از ارگاسم محیطش قلیایی میمونه چقدره؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

در صورتی پریود منظم خواهید داشت که تخمک گذاری داشته باشید. پس شما با داشتن پریود منظم، هر ماه تخمک گذاری دارید و ممکن است علائم تخمک گذاری متفاوتی هر ماه داشته باشید. در روز تخمک گذاری و بعد از ارگاسم، محیط واژن قلیایی می شود و به مرور زمان به سمت اسیدی پیش می رود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان