دانشنامه فرزند

آیا علت تاخیر در قاعدگی به علت مصرف قرص اورژانسی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم قدم 164 سانتیمتر و وزنم 85 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی 25 آذر بود. چون ماه گذشته تو 30 روز دو بار پریود شدم قرص اورژانسی خوردم چند دور ولی این سری نخوردم این ماه کاندوم استفاده کردیم، چند سری هم طبیعی بود ولی اصلا مشکوک نبودم که قرص بخورم. بچه 1 ساله هم دارم دارو هم مصرف نمی کنم. من چند ماهی بود قبل از قاعدگی یک بار قرص اورژانسی خوردم و زود پریود شدم این ماه نخوردم پریودم عقب افتاده. امکانش هست از قرصا باشه؟ تست هم گرفتم منفی بود. سوال من این است که بدونم تاخیری بودن پریودم از قرصها میشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، علت هم می تواند به خاطر مصرف قرص ها و هم بارداری باشد. به نتیجه بی بی چک اطمینانی نیست. در صورتی که بیش از یک هفته است تاخیر در قاعدگی دارید آزمایش خون بدهید. چون کاندوم هم جلوگیری صد در صد نمی کند. اگر هم هنوز یک هفته نشده که تاخیر دارید، تا یک هفته صبر کرده و بعد اگر پریود نشدید آزمایش خون بدهید. قرص اورژانسی فقط دو بار در سال مجاز است نه بیشتر. مصرف بیشتر آن شرایط بدن شما را به هم می ریزد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...