کنترل قند خون دوران بارداری با پرهیز غذایی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته هشتم بارداری هستم و آزمایش قند دادم 91 بود بعد از خوردن گلوکز و گذشت یک ساعت مجددا آزمایش تکرار شد و شد 154 H من خیلی لاغر هستم و سابقه دیابت و قند قبل از بارداری نداشتم. اگه ممکنه لطفا به من بگویید چه چیزهایی نباید بخورم؟ آیا آزمایش درست هست؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا امیدوارخرم (کارشناس مامایی):

با توجه به این که باردار هستید قند خونتون خیلی بالا نیست نگران نباشید. در سه ماهه دوم بارداری مجدد باید آزمایش بدهید سعی کنید از مصرف قند های مصنوعی مانند نوشابه، شکلات، قند، شکر و دلستر به مقدار زیاد اجتناب کنید به جای آن از قند های طبیعی مانند خرما استفاده کنید. نگران نباشید با توجه به آزمایشتان شما دیابت بارداری ندارید موفق باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان