دانشنامه فرزند

احتمال سقط جنین و کاهش مقدار مایع کیسه آب

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ سالمه و هفته ۲۲ بارداری هستم. پنج شنبه و امروز شنبه لباس زیرم خیس شد رفتم سونو انجام دادم تو سونو قبلی مایع آمنیوتیک ۱۲ بوده سونو امروز ۹ سانتی متر نشون داده. رفتم دکتر می خواستن منو معاینه کنن اجازه ندادم گفتن اگه دهانه رحمت باز شده باشه احتمال سقط هست در صورتی که تو هر دو سونو دهانه رحم ۳۸ سانتی متر بود. امکانش هست منو راهنمایی کنید؟ باید چکار کنم؟ یعنی ممکنه عفونت باشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

با توجه به این که مقدار مایع کیسه آب شما کاهش یافته در سونو بهتر است برای تشخیص دقیق تر پارگی کیسه آب حتما به بیمارستان مراجعه نموده تا از کیت آمنیوشور استفاده کنند در صورت عدم تشخیص پارگی احتمال سقط بالاست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...