دانشنامه فرزند

آیا قاعدگی دردناک مانع از بارداری می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 سالمه و همیشه پریودی شدیدا دردناکی دارم به طوری دردم شدیده که در هر دوره از پریودی باید حتما یه شیاف مسکن استفاده کنم. چهار ماهه تلاش برای بارداری می کنم اما باردار نشدم می خواستم بدونم پریودی شدید دردناکم، ربطی به باردار شدن و نشدن داره؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

شانس بارداری در هر ماه فقط ۲۵ درصد بوده و تا یک سال برای باردار شدن وقت دارید. اگر دردتان با مسکن بهبود می یابد احتمال وجود مشکل اندک است، اما اگر با مسکن بهبود نمی یابد، شدت درد در هر دوره نسبت به دوره قبلی افزایش یافته و از چندین روز قبل از شروع خونریزی ماهیانه دردهای مبهم لگنی دارید برای بررسی وضعیت به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...