عدم تخمک گذاری در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بارداری اولم با اولین نزدیکی باردار شدم. دومی چهارده سال طول کشید که باردار شدم. در حال حاضر همه آزمایشاتی هم که انجام دادم فهمیدم عدم تخمگذاری دارم پریود هام به اندازه چند قطره و یه روزه بود ترشح اصلا نداشتم که با دارو باردار شدم و الان چهار ماهه زایمان کردم پریودهام منظم شده ولی ترشح اصلا ندارم و جلو گیری ندارم، ولی تو این چهار ماه باردار نشدم، سنم 33، من عدم تخمک گذاری دارم فقط با دارو و کلومفین باردار میشم الان باز سه دوره کلومفین خوردم ولی باردار نشدم تو رو خدا کمکم کنید. این بچه زندگیمو نجات میده.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

اولا الان بارداری خیلی ضرر دارد و در ثانی به علت شیر دادن اصلا یک فرد عادی نیز ممکن است تخمک گذاری نداشته باشد. حداقل شش ماه از زایمان بگذرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان