دانشنامه فرزند

راهکار مناسب برای قطع لکه بینی بعد از مصرف قرص روکین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 169 سانتیمتر و وزنم 84 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 14 آذر می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روکین استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، ال دی یا روکین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، تخمدان پلی کیستیک. سوال من این است که از روز دوم پریود شروع کردم به خوردن قرص روکین. بعد از دو هفته که میخوردم سه روز رو فراموش کردم بخورم و مجدد شروع کردم به خوردن قرص ولی با خوردن یه دونه قرص بعد از سه روز فراموشی دچار لکه بینی شدم. الان نمیخوام که پریود بشم برای قطع لکه بینی و پریود نشدن چیکار کنم؟ ممنونم.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

سلام، علت لکه بینی فراموشی مصرف قرص است چون هورمون های بدن تان بهم ریخته است. اگر نمی خواهید پریود شوید مصرف قرص ها را به طور منظم شبی یکی ادامه دهید و تا یک هفته نیز از یک روش جلوگیری دیگر مثل کاندوم استفاده کنید و بسته بعدی قرص را بدون فاصله شروع کنید، البته ممکن است لکه بینی شما تا چند روز ادامه پیدا کند اما به لحاظ ایجاد پیشگیری مناسب باید این کار را انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...