دانشنامه فرزند

اقدام به بارداری مجدد برای پسر دار شدن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

چهار ماهی هست که اقدام به باردار شدن فرزند دوم هستم. قبل از اقدام سیکل قاعدگی من ۳۴ روز بود دقیقا. اما بعد از اقدام در هر ماه تا ۴۲ روز تغییر کرده و فرزند اول من دختره و می خوام فرزند دوم پسر بشه و برایه تشخیص روز تخمک گذاری نمیدونم ۳۴ روز رو باید حساب کنم؟ تا روز دقیق تخمک گذاری مشخص بشه؟ در ضمن دخترم هفت ساله هست و خودم ۳۴ سال دارم و از طرفی به دلیل فاصله دار شدن بین دو بارداری می ترسم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

تنها راه شما تشخیص از روی ترشحات که بسیار کشدار و چسبنده در زمان تخمک گذاریست و دیگری استفاده از کیت lHبرای تعیین روز تخمک گذاری. روزانه یک قرص یدوفولیک استفاده کنید و لبنیات اصلا مصرف نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 2.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...