دانشنامه فرزند

تاثیر کمبود کلسیم بر انتخاب جنسیت جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هر ماه دوره قاعدگی ماهانم 6 روز جلو تر میوفته و دقیق و منظم هست. می خواستم ببینم دوره عادت ماهانه من 24 می شه؟ و واقعا با دستگاه تعیین تخمک گذاری مشخص می شه که چه روز هایی برای جنسیت جنین هست یا نه؟ یعنی من تا چند روز بعد از روز هفتم پریویم می تونم شانس باردار شدن دختر رو داشته باشم؟ و این که آیا کمر درد ناشی از دیسک کمر روی کمبود کلسیمی که فکر کنم دارم رو جنسیت دختر تاثیر میزاره؟

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

برای تعیین روز تخمک گذاری از تاریخی که قرار است پریود شوید ١٤روز به عقب برگردید. لقاح در روز تخمک گذاری شانس فرزند پسر را زیاد می کند. یکی، دو روز قبل و بعد از تخمک گذاری شانس دختر بیشتراست (البته همه چیز تقریبی است و به خواست خدا بستگی دارد). کمر درد و کمبود کلسیم ربطی به جنسیت ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...