دانشنامه فرزند

دلایل ورم بدن در هفته سی و پنجم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 18 ساله. قد صد و پنجاه و پنج، وزن پیش از بارداری چهل و یک و اکنون پنجاه و پنج کیلو هستم. اولین روز قاعدگی من در تاریخ سی و یک شهریور بوده و اکنون سی و پنج هفته و شیش روز هستم. داروهای مصرفی من مولتی ویتامین، فروس سولفات و یک ماه سفالکسین به دلیل عفونت ادراری. اولین بارداری من است سقطی هم نداشتم. سوال من این است که دو روز است که ورم کرده ام آیا مشکلی هست؟ در عرض یک روز یهو همه جای بدنم ورم کرد.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

ورم دست و پا یا صورت طبیعی هستش، اما اینکه یک دفعه و سراسری باید بررسی انجام شود، ممکنه خوراکی مصرف کردید که آلرژی داشتید، یا به دلیل عفونت ادراری، دفع به خوبی انجام نشده است. حتما مراجعه کنید، تا علت و بیابند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...