دانشنامه فرزند

آیا احتمال حاملگی در اولین اقدام به بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزنم 64 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 15 بهمن می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من متغیر بعد از سه ماه منظم بودن یک هفته جلو افتاد ماه پبش است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید، آهن، کلسیم که خارجی مصرف میکنم بجز فولیک اسید. مدت زمان اقدام ما برای بارداری یک ماه است. بارداری و سقط قبلی هم نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از پاپ اسمیر، چکاب کامل، سونو از شکم، خون، ادرار و ایدز. سوال من این است که اقدام به بارداری کردم در این ماه تاریخ آخرین پریودم 15 بهمن ولی امروز که سی روز گذشته پریود نشدم. سر گیجه دارم و کمی لکه بینی. استرسم زیاده و نگرانم نمیدونم باردار هستم یا نه؟ راهی برای تشخیص فوری هست الان؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

هم احتمال بارداری وجود داشته و هم احتمال در راه بودن قاعدگی. سریع ترین راه انجام آزمایش خون است. البته با توجه به اینکه سابقه نامنظمی هم دارید، توصیه میکنم چند روز دیگر صبر کرده و اگر خونریزیتان شروع نشد بعد برای آزمایش خون اقدام کنید تا خیالتان کاملا راحت باشد. مصرف اسیدفولیک منظم را فراموش نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...