دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من۳۰ ساله و در بارداری اول هستم، ۱۲ هفته و چهار روز دارم و سابقه سقط ندارم. در طول دو ماه اخیر لکه بینی پیدا میکردم و با پرژسترون برطرف میشد، روز پنجم بهمن سونوی nt دادم که همه چیز و محل جفت خوب بود و ضربان قلب ۱۶۳بود، دو روز بعد ناگهان و بی دلیل خونریزی پیدا کردم روزی دو شیاف استفاده میکنم و بدلیل مسافت زیاد تا شهری که سونوگرافی داشته باشه و وضعیت خودم هنوز موفق به سونو نشدم با انجام کارهای روزمره دوباره خونریزی پیدا میکنم، آیا لازمه قرص ایزوکسوپرین که ماما تجویز کردن رو بخورم؟ روزی چند بار و تا چند روز؟در این سن از بارداری خود شیاف پروژسترون مناسب هست براتون، روزی ٢ عدد رو استفاده کنین. نگهدارنده هورمون حاملگی هست و ایزوکسو رو در ماههای آخر برای جلوگیری از انقباضات رحمی میدهند. سعی کنین بیشتر مراقب خودتون باشین و از کار و فعالیت اجتناب کنین و نزدیکی نداشته باشین و از توالت فرنگی استفاده کنین.

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

در این سن از بارداری خود شیاف پروژسترون مناسب هست براتون، روزی ٢ عدد رو استفاده کنین. نگهدارنده هورمون حاملگی هست و ایزوکسو رو در ماههای آخر برای جلوگیری از انقباضات رحمی میدهند. سعی کنین بیشتر مراقب خودتون باشین و از کار و فعالیت اجتناب کنین و نزدیکی نداشته باشین و از توالت فرنگی استفاده کنین.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان