اگر یک ماه قاعدگی رخ نداد چه کنیم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ سالمه و یک پسر ۷ ساله دارم و ۳ ماه برای بارداری دوم اقدام کردم. ۲۸ شهریور پریود شدم، سیکلم ۲۸ روزه و معمولا منظم بوده با تاخیر یک یا دو روز زودتر از موعد. ۲۶ مهر باید پریود میشدم اما نشدم در ۲۹ مهر آزمایش بتا دادم ۱شد. اما هنوز پریود نشدم دلیلش چی می تونه باشه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

تاخیر قاعدگی علل مختلفی داره، از جمله بارداری، استرس، غذاها ... . حالا که شما برای بارداری اقدام کردید، در بدن شما تغییرات هورمونی ایجادشده است. چند روز دیگه صبر کنید، بعد اگر پریود نشدید به پزشک مراجعه کنید تا با کمک دارو ایجاد قاعدگی کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان