دانشنامه فرزند

حرکات جنین دوقلویی در هفته بیست و سوم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 76 کیلوگرم بوده و اکنون 85 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/9/11 بوده. اکنون در هفته 23 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسی کیر، فروشل (قرص آهن)، مولتی ویتامین پرونال کیر. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است که من دو قلو باردار هستم که همسان و دختر می باشند در هفته بیست و سوم هستم تکان خوردن جنین ها را در قسمت زیر شکمم احساس میکنم خواستم ببینم تکان خوردن در این قسمت طبیعی است یا خیر؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

تکان خوردن جنین در هر قسمتی ضربه هایی هم به رحم وارد میکنه که شاید در هر قسمتی از شکم حس شود که طبیعی است. البته اگر سونوگرافی ها نرمال بوده و جفتتون مشکلی نداره جای نگرانی نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چند قلوها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...