دانشنامه فرزند

کاهش وزن در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 21 ساله هستم. قدم 167 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 92 و نیم کیلوگرم بوده و اکنون 90 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/12/25 بوده. اکنون در هفته 11 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از اسید فولیک. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سوال من این است که من در هفته ی 11 بارداری هستم به خاطر وزن زیادم دکتر گفتن که کمی مراعات کنم الان حس میکنم بعد از این مدت مراعات وزنم کم شده هم از سایز لباسام مشخصه هم اینکه حداقل 2 کیلو کم کردم، میخواستم بدونم این طبیعیه؟ با تشکر

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

در طی بارداری بهتر است وزن کم نکنید و اینکه وزن را در همین محدوده نگه دارید. حتی اجازه کمی افزایش وزن دارید اما حتما به متخصص تغذیه مراجعه کنید تا رژیم مخصوص برایتان پیشنهاد کنند. اما توصیه میکنم وزنتان را کاهش ندهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...