چه زمانی بعد از لکه بینی می توان از بی بی چک استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 34 ساله هستم قدم 160 سانتیمتر است و وزنم 64 کیلوگرم است. اولین روز قاعدگی من در تاریخ 7 دی 95 می باشد طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است و قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از ایودی استفاده می کردم مدت زمان اقدام بارداری 3 ماه است. یک فرزند 9 ساله با عمل سزارین و سقط هم ندارم. آخرین پریودم 7 دی بود 1 بهمن بمدت یک روز خونریزی در حد پریود داشتم بدون لخته بعد از آن بصورت لکه بینی قهوه ای عین خون خشک داشتم، کمر درد و حالت تهوع و معده درد دارم، سوزش در سینه پستان بعصی وقت دارم 7 بهمن باید پریود میشدم نشدم و همش حالت پریود دارم فکر میکنم که الان پریود میشم چقدر احتمال داره که باردار باشم؟ کی بی بی چک بزارم نشون میده؟
.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

اگر خونریزی کم بوده باشد احتمال بارداری میتوان داد و این خونریزی را به حساب لانه گزینی جنین گذاشت اما اگر بیشتر از لکه بینی و در حد زیاد بوده باشد احتمال بارداری تا حدود زیادی رد میشود اما باز هم بهتر است که آزمایش خون انجام شود. آزمایش خون بارداری بدهید حتما و بهتر است که با تیتراژ باشد (یعنی با عدد دقیق) جهت اطمینان کامل از بارداری بی بی چک معمولا بعد از 7 روز از عقب انداختن و بهتر از همه بعد از 10 روز عقب انداختن پریود جواب میدهد

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان