محاسبه روز تخمک گذاری برای دختر دار شدن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من همیشه سیکلم ۲۸ روزه بوده و این دوره ۲۷ روزه شد، میخوام اقدام کنم برای بارداری با این حساب روز تخمک گذاری و بازه ی اون رو چطور محاسبه کنم؟ چون میخوام جنسیت دختر باشه. چه روزایی رو نزدیکی داشته باشم؟ امروز پریود شدم و دوره ی قبل ۱۱ اردیبهشت

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

شما سیکلتان را همان ۲۸ روزه در نظر بگیرید. روز تخمک گذاری برابر با روز ۱۴ م سیکل و بازه باروری از روز ۱۲ م تا روز ۱۶ م است. برای دختر دار شدن بهتر است فواصل نزدیکی تا تخمک گذاری بیشتر باشد. پس از اتمام قاعدگی تا روز ۱۲ سیکل نزدیکی کرده و بعد نزدیکی را متوقف کنید. سپس روز ۱۶ م مجددا نزدیکی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان