دانشنامه فرزند

بهانه گیری و جیغ زدن کودک یک ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقتون بخیر، پسرم 22 ماهشه خیلی بهونه گیری میکنه. از خواب پا میشه گریه میکنه، از همه چیز بهونه میگیره. چیکار کنم به نظر شما؟ فرزند دوم تو راهه. مثلا از خواب پا میشه گریه میکنه از بغل من پایین نمیاد، هر کسی حرف بزنه گریه میکنه، خودشو میزنه زمین. گریه شدید میکنه، جیغ میزنه و مرتب بهونه الکی میگیره.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، کودک تان با این رفتارها، نیاز طبیعیش به محبت و مورد توجه بودن را بیان می کند. واکنش های نادرست شما باعث می شود این رفتارها همیشه در او بماند. در طول روز با او بازی کنید. در هر فرصتی حداقل تا 2 سالگی او را بغل کنید، دست و سر او را زیاد ببوسید که بداند اعضای بدن برای محبت کردن هست نه آسیب رساندن. کارهای خوبش را تشویق کنید و در کنار این توجهات مثبت به او؛ به رفتارهای نادرست و گریه هایش توجه نکنید. بدون دعوا و عصبانیت و تنبیه فقط از او فاصله بگیرید اگر داشت به خودش آسیب می رساند دست هایش را کنار بدنش نگه دارید و اجازه ندهید و باز هم تاکید می کنم این واکنش ها بدون دعوا و فریاد از طرف شما باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...