دانشنامه فرزند

ضرورت تزریق آمپول پرولوتون در هفته 30 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته 30 بارداری هستم و اولین بارداریمه. در 18 هفتگی طول سرویکس با سونو واژینال 34 بود، هفته قبل درد شکم و پهلو و واژن داشتم مخصوصا شبها که می خواستم پهلو به پهلو بشم، دکترم قرص ایزوپرین 10 روزی سه تا تجویز کرد که بعد از خوردن 30 عدد از این قرص الان دو روزه که درد شکم و پهلوم خیلی کم شده، می خواستم ببینم آیا نیاز به آمپول پورولوتون دارم یا نه؟ این قرص کافیه که بخورم برا جلوگیری از زایمان زودرس؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

خوب هست اما کافی نیست، آمپول پرولوتون برای جلوگیری از زایمان زودرس هستش، تمام داروهایی که پزشک تجویز کرده، استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...