دانشنامه فرزند

برای جلوگیری از بارداری در شیردهی کدام روش بهتر می باشد؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ ساله هستم. قدم ۱۶۹ سانتیمتر است و وزنم ۵۷ کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 95/6/17 بوده است و نوع زایمان من سزارین بوده. شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص شیردهی، آهن فریون. سه بارداری، یک سقط داشتم. شش ماه است که زایمان کرده ام بهترین روش برای جلوگیری کدام است؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

کاندوم که استفاده میکنین اگر همسرتون مشکلی نداره روش خوبی هست عفونت هم نمیکنین، فقط اگر شک کردین از قرص اورژانس استفاده کنین. ولی اگر یک روشی میخواین که طولانی باشه و راحت باشین می تونین با توجه به شرایطتون آی یو دی بذارید ۱۰ ساله فقط سونو بدین که تضمین بشه جایگاهش مناسبه هر وقت هم حامله خواستین بشین خارج میکنین. بقیه روشها چون هورمونی هستن مناسب نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...