دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با وجود بی بی چک مثبت

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۲ ساله هستم. قدم ۱۵۷ سانتیمتر است و وزنم ۵۵ کیلوگرم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۴ اردیبهشت می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۳۰ روزه است. قاعدگی من منظم گاهی با تاخیر جزیی در حد ۲ روز ۳ روز است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروی خاصی جز، فیفول و اسید فولیک مصرف نمی کنم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۲ ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، روز ۱۳ سیکل سونوگرافی انجام دادم که یه فولیکول سایز ۲۱ داشتم و سایز آندومتر ۹.۳ بود. سوال من این است که من امروز یه بی بی چک گذاشتم که ۲ خط انداخت، اما بی توجهی کردم و بی بی چک یه کم از خط ماکزیمم بیشتر وارد ادرار شد. ممکنه این باعث اشتباه در جواب بی بی چک بشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

خیر، این مساله باعث نتیجه اشتباه نمی شود. به احتمال فراوان باردارید. آزمایش خون جهت اطمینان انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...