دانشنامه فرزند

مشکل باد معده در نوزاد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دخترم دو ماه و پانزده روزه هستش و از شیر مادر تغذیه میکنه. البته به تشخیص دکتر و علائمی که خودمم دیده بودم دخترم رفلاکس داره ولی خوب وزن هم میگیره و الان دارو مصرف میکنه. چند روزی هست که کولیک هاش زیاد شدن که توی این مدت خیلی نبود. دو روزه دخترم وقت شیر خوردن توی روز هی سینه رو میگیره ول میکنه. خودم حدس میزنم شاید باد گلو داره و میان شیر خوردن باد معده رو سعی میکنم بگیرم. اما امروز از فامیل های همسرم که یه خانم قدیمی هستش بهم گفت دخترت باد گوش داره و انگشتش روی گوش دخترم گذاشت و مثل تلمبه فشار میداد و جیغ دخترم رو هوا میرفت. الان سوال من در مورد گرفتن سینه و ول کردن دخترم هست و آیا این تلمبه کردن گوش باعث آسیب میشه؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

مشکل باد معده است، حتما باد معده نوزاد را بعد از 20 از شیردهی بگیرید، گریپ میکچر هم ضد نفخ است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...