دانشنامه فرزند

مصرف قرص اورژانسی در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم قدم 154 وزنم 68 تاریخ زایمان های من یکی سال 91 یکی هم 20/2/95 بوده نوع زایمانمم سزارین بوده، شیردهی دارم. جلوگیری هم معمولا با کاندوم هست. من حدود 23 روزه قرص اورژانس خوردم ولی پریود نشدم بعد من بچه شیر میدم 9 ماهه که پریود نشدم کلا ولی میگن باید با خوردن قرص اورژانس حتما پریود بشم درسته؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

خیر، تا یکسال بعد از زایمان در دوران شیردهی ممکن سیکل پریودی نداشته باشین و نباید از قرص های اورژانسی استفاده میکردین باید صبر میکردین اینکار به روند خودش سپری شود در حال حاضر دیگر هیچ دارویی استفاده ننمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...