دانشنامه فرزند

قرص های جلوگیری از بارداری با عوارض کم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 سالمه، قدم 172 سانتیمتر و وزنم 83 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من 7 بهمن میباشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روز است. قاعدگی من تقریبا منظم است. معمولا برای جلوگیری از، کاندوم استفاده میکردیم. داروی مصرفی خاصی ندارم. تا الان بارداری هم نداشتم و سونوگرافی هم دادم که سالم بود. سوال من این است که تقریبا یک ساله ازدواج کردم و تا 2 سال دیگه نمیخوام بچه دار بشم و اگه بخوام از کاندوم استفاده نکنم و قرص ضد بارداری بخورم چه قرصی باید بخورم که عوارضی مثل افزایش وزن و ... نداشته باشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، بین قرص های جلوگیری انواع بلارا و چاریوا به دلیل این که نوع پروژسترون به کار رفته در آن ها با بقیه قرص های جلوگیری متفاوت است با کم ترین میزان افزایش وزن همراه هستند، اما اگر احیانا این قرص ها را در داروخانه ها پیدا نکردید می توانید از یاز یا یاسمین کمک بگیرید. احتمال افزایش وزن با این قرص ها بیشتر از قرص های بلارا و چاریوا است اما نسبت به LD عوارض کمتری دارند. با کاهش مصرف نمک، کنترل اشتها و ورزش منظم روزانه می توانید با مشکل اضافه وزن ناشی از قرص ها تا حد زیادی مقابله کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...