دانشنامه فرزند

آیا با عدم قاعدگی احتمال بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم و قدم 155 سانتیمتراست. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 13 آذر بوده طول دورهای قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روز به بالا است و قاعدگی من اصلا منظم نیست. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده میکردیم. بارداری قبلی من دو سال قبل بوده و نوع زایمانی سزارین بوده و یه سقط تقریبا 6 یا 7 ماه پیش داشتم. آزمایش بتا دادم جوابش منفی بود، آیا ممکن است که جواب آزمایش اشتباه باشد یا نه؟ و آیا احتمال کیست وجود دارد یا نه؟ (من الان 13 روز پریودم عقب افتاده و زیرشکمم درد میکنه و سینهام بسیار حساس شده و گاهی حالا تهوع دارم) ممکن است باردار باشم؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

در حال حاضر بهتر است سونوگرافی انجام بدید که اگر در آزمایش خون مشخص نشده باشد در سونوگرافی مشخص میشود، و بعد از آن اگر بارداری تایید نشد باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و علت را جویا شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...