دانشنامه فرزند

نقش استرس در ناباروری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ ساله هستم. قدم ۱۷۲ سانتیمتر است و وزنم ۶۳ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۱ اسفند ۹۵ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۳۰ روزه است. قاعدگی من ۵ روزه منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فقط قرص فولیک اسید. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۳ ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، بارداری اول است. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، آزمایش پاپ اسمیر و آزمایش چکاپ کامل قبل بارداری انجام دادم و کمبودها درمان شده است. سوال من این است که الان پریودم ۸ روزه عقب افتاده و بی بی چک و آزمایش خون هم منفی میباشد. و من برای اقدام به بارداری از کیت تخمک گذاری استفاده کرده ام. آیا احتمال بارداری یا مشکل دیگری وجود دارد؟

.

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

آزمایش خون با تاخیر پریود دقیق نشان میدهد. استرس زیاد هم با تاخیر پریود همراه میشود بهتر است یک سونو انجام دهید یا به پزشکتان مراجعه کنید تا علت مشخص شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...