دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من این ماه از شب سوم روزی 2 لتروزول تا 5 شب خوردم، از روز 11 تا امروز که 14 سیکلم هست سونو انجام دادم منتها فولیکول تخمدان راست 30 شده اما آزاد نشده فولیکول سمت چپ 10 و 14 هست؟ باید چیکار کنم دکتر گفت تبدیل به کیست میشه، میشه ال دی بخورم؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا امیدوارخرم (کارشناس مامایی):

باید لتروزول شبی یک عدد مصرف می کردید، مقدار دو عدد زیاد بوده نگران نباشی این طور نیست که حتما تبدیل به کیست شود. اگر پریودتان نامرتب شد آن موقع قرص مدروکسی پروژسترون مصرف کنید. ال دی برای شما مناسب نیست چون جلوگیری می دهد ممکنه فولیکولتان تبدیل به کیست نشود نگران نباشید، استرس هم نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان