دانشنامه فرزند

لکه بینی در هفته یازدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم. قدم 160 است. وزنم پیش از بارداری ام 155 کیلو گرم بوده و اکنون 158 کیلو هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95.12.11 بوده , اکنون در هفته 13 ام بارداری هستم. دارو پروژسترون و یدوفولیک استفاده میکنم. بارداری اولم هست. متاسفانه در هفته 11 ام به مدت 5 رو لکه بینی به رنگ قهوه ای کم رنگ داشتم. دکترم برایم شیاف پروژسترون داده روزی 2 بار. الان لکه بینی ندارم و استراحت میکنم. ولی نگرانم طوری که هیچ جا جز خانه نمیروم و هیچ کاری نمیکنمT جواب سونوگرافی ام هم خوب بود ولی نمیدوم چرا لکه بینی داشتم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

لکه بینی در اوایل حاملگی به علت لانه گزینی جفت است و خود به خود برطرف میشود. اگر در سونو لخته خون یا هماتوم و یا جفت پایین وجود ندارد مشکلی ندارید نگران نباشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...