ترشحات سفید آبکی نشانه در زمان اقدام به بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٦ ساله هستم، قدم ١٦٠سانتیمتر است و وزنم ٥٢ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ١٧ دی می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی معمولا ٢٩ روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا طبیعی جلوگیری می کردیم. از ٥ ماه قبل اسید فولیک، امگا٣، ویتامین c و D مصرف میکنم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 1 سال است. یک بارداری ١٥سال قبل و زایمان طبیعی داشتم. دو ماه قبل در تخمدان راست یک فولیکول ٢٣ داشتم مشکل کیست و عفونت هم ندارم. من در دوره پریودم دو روز خونریزی و یک روز لکه دارم و روز چهارم پاک میشم بیشترین ترشحات آبکی و سفید رنگ را روز ١٠ و ١١ پریودم دارم، در یک سال گذشته رو ١٢ تا ١٦ پریودم یک روز در میان اقدام برای بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم لطفا برای تعیین روز تخمک گذاری به من کمک کنید.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

در ابتدا بهتر است که ذکر کنم به دلیل اینکه یکسال در حال اقدام بوده اید و جوابی نگرفتید اولین قدم مراجعه به پزشک برای چکاپ دقیق به دلیل عدم موفقیت در بارداری است. به دلیل اینکه پریود منظمی دارید زمان تخمک گذاری شما مشخص است و شما چون از روز 10 ترشحات آبکی دارید این نشانه تخمک گذاری است و بهتر است از روز 10 سیکل نزدیکی داشته باشید به صورت یک شب در میان تا شب 16 سیکل. اگر باز با این روش موفق نبودید ختما مراجعه به پزشک یا متخصص زنان داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان