دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با وجود لکه بینی و تاخیر در قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۱ سالمه، ۱۶۱ قد و ۶۱ کیلو وزن دارم. یکسال و نیمه ازدواج کردم و نه ماه بعد از ازدواج برای بارداری اقدام کردم، ولی نتیجه نداده. همه آزمایشات رو انجام دادم، سونو pco خفیف نشون داد،. پریودام منظم بود ولی از دو ماه قبل یهو بهم ریخت و ماه اول با آمپول و ماه بعد با قرص مدروکسی پریودم باز شد. عکس هیسترو هم گرفتم که نرمال بود. یه کم عفونت و زخم هم داشتم که دارو مصرف کردم رفع شد. حالا دکتر برای این ما هم دوباره مدروکسی داده که از روز ۲۳ روزی دو تا خوردم و دکتر گفته که از روز سوم پری لتروزول روزی دو تا و روز ۹ استرومارین روزی ۲ تا ۵ روز و روز ۱۳ سونوی tvs انجام بدم. دفعه قبل ۱۰ روز بعد قرص پری شدم. الان ۸ روز از خوردن قرص مدروکسی میگذره و هنوز پری نشدم. البته از روزی که قرص تموم شد تا سه، چهار روز لکه بینی داشتم نه در حدی که لباس زیرم کثیف بشه، فقط وقتی که با دستمال خودمو خشک میکردم میدیم. الانم ۵ روزی میشه که دیگه لکه بینی ندارم و ترشحاتم روشن شده و در طول روز شاید دو بار درد پریودی میگیرم. میخواستم ببینم ممکنه باردار باشم؟ و یا اینکه بازم احتمال داره که پریود بشم تا چند روز دیگه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

هم احتمال بارداری و هم در راه بودن قاعدگیست. فعلا صبر کنید اگر تا دو هفته بعد قطع قرص پریود نشدید باید آزمایش خون انجام دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...