دانشنامه فرزند

با جلوگیری طبیعی در دوران شیردهی امکان بارداری هست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۱ ساله هستم، قدم ۱۶۴ وزنم ۶۴ کیلو. ۹۶.۱.۱۶ زایمان طبیعی کردم. بارداری اولم بوده و شیردهی دارم. برای جلوگیری از هیچی استفاده نمیکنیم و طبیعی جلوگیری میکنیم. از هیچ دارویی استفاده نمیکنم. سوال من این است که شیرده هستم و دخترم ۳ ماهشه. از هیچ قرص جلوگیری استفاده نمیکنم. طبیعی جلوگیری میکنیم. آیا امکانش هست با جلوگیری طبیعی باردار شد؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

با سلام. بله، روش طبیعی اصلا قابل اطمینان نیست شما باید حداقل دو سال فاصله بین زایمان هایتان باشد و این را بدانید که پریود نشدن و شیردهی دلیل بر باردار نشدن نیست حتما از روش جلوگیری مناسب استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...