دانشنامه فرزند

لکه بینی در هفته سی و چهارم بارداری خطر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 39 ساله هستم. قد 1.67 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 61 کیلوگرم بوده و اکنون 73.800 کیلو گرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/6/17 بوده و اکنون در هفته 34 بارداری هستم. هیچ دارویی مصرف نمیکنم. بارداریهای قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، زایمان طبیعی و سقط نداشته ام. سوال من این است که یه کم لکه بینی دارم بدون هیچ دردی جنین هم مرتب حرکت داره. آیا لکه بینی خطر داره؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

لکه بینی در سه ماهه سوم، میتواند نشانه باز شدن دهانه رحم، جدا شدن لبه جفت باشد. سونوگرافی جهت بررسی سلامت جفت انجام شود و معاینه واژینال جهت بررسی دهانه رحم انجام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...