دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 153 سانتیمتر است و وزنم 72 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ اولین 26 بهمن و پایانش 2 اردیبهشت می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 24 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید و شربت پرومتازین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک بارداری با زایمان سزارین داشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونو رحم و تخمدان، آزمایش چکاپ کامل. سوال من این است که من الان در دوازده هفتگی بارداری هستم رفتم سونوگرافی گفتن جفتم پایینه و لخته خون تو رحمم هست، آمپول زدم و شیافم دادن استفاده میکنم که جذب بشه ولی جذب نمیشه من خونریزی میکنم تقریبا بدون درد خیلی کم درد دارم ولی سونو میدم حالم بچم خوبه خیلی نگرانم باید چیکار کنم یعنی طبیعی؟ داره به جایی اینکه جذب بشه داره دفع میشه.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بله، ممکن است هم زمان با جذب مقداری دفع شود نگران نباشید به استراحت و مصرف دارو ادامه دهید معمولا این خطر رفع میشود و جای نگرانی ندارد فقط اگر خونریزی خیلی شدید بود خود را به بیمارستان برسانید، نزدیکی و تحریک نوک سینه نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان