دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یه خانوم متاهل هستم ۲۰ سالمه، تقریبا از وقتی پریود شدم پریود هام نامنظم هست و من چند ساله داروی پروژسترون مصرف میکنم و به کمکش پریود منظمی دارم ولی وقتی قطعش میکنم پریود نمیشم. دکتر زیاد رفتم، آزمایش هورمون و سونوگرافی هم انجام دادم زود زود، کیست ندارم و دکترا همشون گفتن تنبلی تخم دان دارم. من تا الان اقدام به بارداری نکردم، ولی میخوام یکی دو ماه بعد اقدام کنم، من با خوردن اون دارو میشه باردار شم؟ خیلی استرس دارم که بچه دار نشم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

امروزه نازایی تقریبا معنی ندارد شما قبل از اقدام به پزشک جهت انجام آزمایشات لازم مراجعه کنید و مطمئن باشید با داروهای محرک تخمک گذاری حتما باردار می شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان