ترشحات بد بو بعد از زایمان سزارین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 21 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزنم 67 کیلوگرم است. تاریخ زایمان من 96.1.2 بوده است، نوع زایمان من سزارین بوده، شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، قرص آهن، سفیکسیم 400 و مولتی ویتامین. بارداری های قبلی و سقط های قبلی نداشتم.
سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، تمام سونوگرافی های بارداری را دادم مثبت بود، آزمایشات قند، غربالگری، عفونت ادراری و تمام آزمایشاتی که در بارداری نیاز است. سوال من این است که چرا حدودا 30 روز بعد از زایمانم ترشحات قهوه ای و بد بو دارم ترشحاتم بسیار بدبو هستن، بوی عرق بدی هم می گیرم، قبلا اصلا جوش نمی زدم ولی الان خیلی جوش می زنم وقتی هم می ترکونم جوش هامم بوی بدی میدن دقیقا مثل ترشحاتم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

رنگ ترشحات طبیعی می باشد و کم کم رو به زرد شدن می روند، اما اینکه بوی بدی دارند باید حتما به پزشک زنانتان مراجعه نموده تا از نزدیک معاینه داخلی انجام شود و باتوجه به نوع عفونت درمان دارویی صورت گیرد، چون بو دار بودن ترشح طبیعی محسوب نمی شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان