دانشنامه فرزند

احتمال بارداری بعد از نزدیکی بدون دخول و قاعدگی سر موعد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من نزدیک سه ماهه که عقد کردم ببخشید که رک میگم 10 خرداد یه نزدیکی بدون دخول در حد لاپایی با همسرم داشتم که هفت روز بعدش 17 خرداد پریود شدم، هفت روز طول کشید. اما برای ماه بعد، دقیقا صبح 17 ام تیر ماه با لکه بینی شروع شد که سابقه نداشتم، نصف لیوان زعفران دم کردم و خوردم و از شب مانند همیشه خونریزی ام شروع شد و اونم هفت روز همانند گذشته طول کشید. حجم خونریزی ام هر ماه به یک میزان بوده و سر تاریخ. با این توضیحاتی که دادم امکان بارداری هست؟ واقعا میترسم هنوز دوران عقد هستم و امکان آزمایش و بی بی چک رو ندارم. تورو خدا بهم بگین.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

سلام، اگر هر ماه و سر تاریخ معین پریود شدید و حجم خونریزی و مدت خونریزی مثل دفعات قبل بوده است جای نگرانی نیست و احتمال بارداری صفر است. در ضمن رابطه شما در حدی نیست که امکان بارداری داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...