دانشنامه فرزند

علت درد شدید در زمان اقدام به بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۵ سالمه و نزدیک سه ماه که اقدام برای بارداری اول دارم. توی این سه ماه مواقع پریودیم درد خیلی شدیدی تو ناحیه کمر و شکم دارم، همچنین این ماه با اینکه قرار بوده شانزدهم آبان پریود بشم هنوز نشدم و درد شدیدی تو ناحیه رحم و زیرشکمم دارم آزمایش ادرار دادم گفتند عفونت نداری و همچنین باردارم نبودم سال گذشته سونوگرافی دادم کیست نداشتم پس الان درد شکم و ناحیه تناسلیم از چیه؟ و باید چکارکنم که بهتر بشم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

با انجام آزمایش خون از باردار نبودن مطمئن شده اید یا بی بی چک؟ اگر بی بی چک بوده لازم است آزمایش خون بدهید. اما اگر نتیجه آزمایش خون منفی بوده قاعدگی در راه است صبر کنید، اگر بعد از ده روز تاخیر قاعدگی رخ نداد برای دریافت دارو به پزشک مراجعه کنید. پس از مشخص شدن وضعیی تان در این ماه پاپ اسمیر انجام دهید و از نظر عفونت های زنانه بررسی شوید. به علاوه اگر قبلا اصلا درد نداشته اید و حالا دردها بیش از حد تحمل و طبیعی شدید هستند، انجام یک نوبت سونوگرافی هم الزامی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...