دانشنامه فرزند

روش محاسبه زمان تخمک گذاری با چند دوره آخر قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٤ سال دارم، دو ماه برای بارداری اقدام کردم باردار نشدم. دوره پریودم همیشه منظم و ٢٦ روزه بود ولی این دفعه ٢٣ روزه پریود شدم، ماه پیش ١٨ پریود شدم این ماه باید ١٣ می رفتم تو دوره ولی ١٠ رفتم. می شه روزهای تخمک گذاریمو محاسبه کنید و بگید چه روز های رابطه داشته باشم بهتره؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

برای باردار شدن باید یک روز در میان نزدیکی داشته باشید. اما احتمال باردار شدن در روز تخمک گذاری بیشتر هستش. من متوجه روزهای پریودتون نشدم اما نحوه محاسبه رو براتون میگم! فواصل بین یک پریود تا پریود بعدی، برای چند دوره یادداشت کنید، جمع بزنید و میانگین اون ها رو حساب کنید، به طور مثال اگه، دوره های شما ۲۶ روزه باشه، روز سیزدهم روز تخمک گذاری می شه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 1.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...