دانشنامه فرزند

درمان عفونت مقاوم و اقدام برای بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ سالمه بچه ندارم. ترشح سبز و بدون بو و بدون خارش و سوزش دارم. دکتر زیاد رفتم و قرص مترونیدازول با پماد کلوتریمازول، داکسی و شیاف، آزیترومایسین، فلوکونازول. فمی لاکت و قرص ویتامین اورامین اف مصرف کردم، خوب نشدم. بهداشت رو خیلی رعایت می کنم. شوهرمم درمان می شه هر دفعه ولی خوب نمی شم. قصد بارداری دارم، آیا این داروها برای بچه دار شدنم ضرر نداره؟ لطفا بگین برای عفونت مقاوم به درمانم چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

آنتی بیوتیک هایی که ذکر کردید اصلا نباید مصرف شود اگر قصد بارداری دارید. پیشنهاد من به شما مصرف کردن پماد واژینال تریپل سولفا می باشد. سعی کنید دوش واژینال از داروخانه تهیه کنید و با دم کرده پونه خود را شستشو دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...