خارج شدن مایع منی پس از نزدیکی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٤ سال دارم و بعد از ٥ سال اقدام به بارداری کردیم، دو سال پیش هم باردار شدم، یک ماه قرص خوردم تا سقط بشه، الان تمام آزمایشات رو دادم مشکلی ندارم، بار اول اقدام کردیم باردار نشدم، مسئله ای که منو نگران می کنه اینه که پس از نزدیکی آب منی از واژن من خارج میشه به مقدار خیلی زیادی، آیا این میتونه دلیل باردار نشدنم باشه؟ من خیلی استرس می گیرم وقتی منی از واژن من خارج می شه.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

برای باردارشدن، حداقل سه ماه زمان برای اکثر زوج ها لازم است. یک بار اقدام کردن و باردار نشدن، نگران کننده نیست. روش دقیق باردار شدن، دخول عمیق و استراحت خانم بعد از نزدیکی می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان